almanya yüksek lisans eğitimi

Almanya’da yüksek lisans yapmak isteyen lisans eğitimini bitirmiş T.C öğrencilerinin sayısı çok fazladır. Bunun nedeni ise kuşkusuz eğitim programlarının daha güçlü ve daha geniş bir yelpazeyi beraberinde getiriyor olması. Rakamsal olarak da bir inceleme yapıldığında diğer ülkelere nazaran daha ekonomik olduğunu görebiliyoruz. Almanya, yüksek lisans için kendi ülkesini tercih eden yabancı öğrencilere iş imkanı da sunuyor ve böylelikle öğrencinin masraflarını ödemesi de daha kolay bir hal alıyor. Almanya’da öğrenci olarak ikamet ettiğiniz süre zarfında Alman hükümeti 20 saatlik öğrenci çalışma izni gibi bir ayrıcalık da sunacaktır. Vize uzatma işlemlerinde de çalışma izniniz de bu bağlamda yenilenmiş olacaktır.

Almanya’da Yüksek Lisans Nasıl Yapılır?

Almanya’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin bizimle iletişime geçmeleri yeterli olacaktır. Danışmanlık hizmeti çerçevesinde kalacağınız yurt ve eğitim göreceğiniz üniversiteyi de ayarlıyoruz. Bununla birlikte 2 saat sürecek oryantasyon programı ile birlikte dikkat etmeniz gereken hususları ve sizleri nasıl bir sürecin beklediğini de yine sizinle paylaşıyoruz.

Almanya’da yüksek lisans eğitimi, birçok Avrupa ülkesine nazaran her anlamda çok daha kolaydır. Ales, GRE ve Gmat gibi sınavlar ile muhatap olmak durumunda değilsiniz. Yüksek lisans eğitiminizi bu sınavları geriye iterek de alabiliyorsunuz. Ne yapmanız ve nasıl hareket etmeniz konusunda daha detaylı bilgi edinmek isterseniz danışmanlık hizmetlerimize göz atabilir ve dilediğiniz an bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri Hakkında

Almanya ’da yüksek lisans için belirlenen başvuru tarihleri, 15 Temmuz ve 15 Ocak olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarihler her dönem değişiklik gösterebiliyor ve güncelleme yaparak yine siz değerli öğrencilerimiz ile paylaşıyoruz.

Ücretsiz Yüksek Lisans Mümkün mü?

Almanya’da yüksek lisans, ücretsiz olarak sürdürülebiliyor. Her üniversite için geçerliliği olduğunu söylemek elbette mümkün değil ancak bu konuda öğrencinin yanında yer alan üniversite sayısı da bir hayli fazladır. Danışmanlarımıza ulaşarak sizler de bu üniversitelerin listesini öğrenebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Türkiye ile bir kıyas yaptığımızda vakıf üniversitelerinin harcırah adı altında 20.000 ila 40.00 liraya varan rakamlar talep ettiklerini görebiliyoruz. Almanya’da okumak isteyen yabancı öğrenciler ise ücretsiz eğitim fırsatından faydalanabiliyor.

Yaşam standartlarının çok daha yüksek olması ve eğitim alt yapısının birçok ülkeye nazaran çok daha güçlü olması da Almanya’yı bu konuda daha popüler hale getiriyor.

Yüksek Lisans Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

Düsseldorf Heinriche Heine Üniversitesi bu üniversitelerden bir tanesidir… Gottfried Wilhelm Hannover Leibniz, Münih Ludwig Maximilan, .Julius-Maximilian Würzburg ve Albert Ludwig Freiburg Üniversitesi de yine yüksek lisans eğitimi için tercih edebileceğiniz üniversiteler arasında yerini almış durumda. Tam listeye ulaşmak ve üniversiteler hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz eğer danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.