almanya'da üniversite eğitimi

Eğitim hayatınızı farklı bir ülkede sürdürmek ve kariyer planlaması için güçlü adımlar atmak adına sizler de Almanya’yı yurt dışı eğitim tercihi listelerinize gönül rahatlığı ile ekleyebilirsiniz.  Almanya, sahip olduğu güçlü eğitim yapısı ve eğitimcileri ile birlikte eğitim alanında dünyada öncü ülkeler arasında yer almakta ve almayada devam edecek gibi görünüyor. An itibarıyla bulunduğunuz adres ise Almanya’da eğitim almak istediğiniz andan itibaren sizlere adım adım danışmanlık hizmeti vermek adına oluşturulmuştur. Üniversite eğitim programları, yabancı dil gerekliliği ve seviyesi, size en uygun üniversite tercihi ve Almanya’da üniversite okumak ile ilgili tüm detayları danışmanlarımız aracılığı ile sağlıklı bir şekilde öğrenebilir ve planlarınızı da bu doğrultuda gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Almanya Devlet Destekli Üniversiteler

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi Almanya,  eğitim planlaması ve alt yapı konusunda fazlasıyla gelişmiş bir ülke. Devlet destekli üniversitelerin sayısı da oldukça fazla ve bu detay bile ülkenin eğitime verdiği önemi çok daha bariz bir şekilde ortaya koymaktadır.

  • Eğitim Bilimleri
  • Sanat
  • Tıp
  • Mühendislik
  • Hukuk
  • Ekonomi

Ve daha birçok farklı eğitim dalı ile öğretim programlarına devam eden ülke hakkında bilgi edinmek ve eğitim sürecini analiz edebilmek adına sizler de danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsinz yada bu konudaki merakınıza da yanıtlar bulabilirsiniz. Almanya üniversitelerinde eğitim dilinin Almanca olduğunu özellikle belirtmek gerekiyor ancak eğitim için yurt dışından bu ülkeyi tercih edecek öğrencilere özel Almanca dil eğitimi sınıfları da mevcut ve kusursuz bir hazırlık süreci sonunda sizler de Almanca diline hakimiyetinizi geliştirebiliyor Almanya üniversitelerinde eğitim alabilecek duruma geliyorsunuz. Hazırlık süreci 1 yıla tekabül ediyor ve sonrasında devam edecek lisans eğitimi de 3 yıllık bir süreç şeklinde karşımıza çıkıyor.

Almanya’da üniversite okumak için koşullar.

Almanya’da üniversite okumak için Türkiye’de lisans programına yerleşme şartı karşınıza çıkıyor. Birçok üniversite bu şartı koyarken, bazı üniversitelerin 2 yıllık ön lisans mezunu öğrenciler için de eğitim programları düzenlediğini belirtmekte fayda olacaktır. Bu konuda Avrupa üniversiteleri sitemiz aracılığı ile danışmanlık hizmeti alabilir ve alanında tecrübeli kişiler ile daha sağlıklı bilgi edinme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Almanya’da Üniversite Eğitimi Fiyatları

Almanya’da üniversite eğitimi programına dahil olacak öğrenciler, sömestr için ücret ödemek durumunda değillerdir. Almanya’yı, eğitim bakımından popüler ve tercih edilir hale getiren önemli bir detay da kesinlikle budur. Net olmamakla beraber Amerika, İngiltere ve Kanada gibi eğitim bakımından ön planda olan ülkelerde eğitim bedelleri 17.000 Dolar’a kadar çıkabiliyor. Bu rakamlar gerçekten yüksek ve öğrencileri baz alarak bir detaylandırma yaptığımızda maddi anlamda kişiyi zora sokabilecek ciddi rakamlardır. Eğitim için Almanya’nın tercih edilmesindeki en önemli detaylardan bir diğeri de eğitim masraflarıdır. Almanya’da üniversite okumak için dilerseniz ücretsiz eğitim programı düzenleyen okulları da takibe alabilirsiniz. Bununla birlikte bazı üniversitelerin 400 ila 1500 Euro arası bir sömestr ücreti talep ettiği de biliniyor.

Almanya’nın öğrencilere sunduğu fırsatlardan bir diğeri ise iş kollarının fazla olması ve öğrenciye bu bağlamda destek verilmesidir. Part time iş bulma konusunda sıkıntı yaşamayacak ve masraflarınızı da çalışarak ödeyebilme imkanınız olacaktır…